Wolch Praha – KYX Praha 5:0 (1:0) (4.jarní kolo) I.třída (2.liga) skupina A

publikováno 30.04.2016

První jarní vítězství, druhé v sezóně nad dalším sestupem ohroženým týmem, které je o to cennější

Sestava: Jirka, David, Jeník, Honza Š., Vašek

Hráno 26.04.2016 ve 20.00 na hřišti Astra 2

Potřetí (ze čtyř zápasů!) na jaře bez střídání, ovšem tentokrát s tím nejlepším výsledkem. Z perfektně organizované (na jaře již klasicky) obrany jsme se snažili o rychlé brejky. Nejvíce energií sršel před zápasem rozbolavělý Jeník, který vsítil také vítězný gól a to již v prvním poločase. V obranné fázi odebral míč soupeři a svůj brejk zakončil.

Naštěstí 5 statečných přežilo pár šancí soupeře a ve druhém poločase začali kluci postupně přidávat góly, což při úbytku sil znamenalo více klidu do koncovky, kterou zvládli bezchybně. Honza využil trestný kop z téměř ideální vzdálenosti, aby za několik minut později nasadil housle obránci a i gólová střela si našla mezírku mezi nohama gólmana. První gólovou akci trochu připomněl čtvrtý gól, Vašek si vybojoval míč a zakončil střelou levačkou. Gólovou tečku pak opět obstaral Jeník, který do své sólové akce přes několik hráčů zapojil i Honzu a po jeho narážečce uzavřel skóre. Kluci pomohli Jirkovi k prvnímu letošnímu shutoutu a byli po zásluze odměněni třemi body, které mohou sehrát klíčovou roli pro případnou záchranu.

Nutno podotknout, že soupeř byl až na pár šancí bezzubý a kluci i bez střídání byli pohyblivější. Vítězství si kluci zasloužili a děkuji za pěknou podívanou. Příště už to bude o dost těžší, jsem zvědavý, jak na Astře zvládneme těžkého soupeře PedF.